A címvédő Ferencváros 13-9-re nyert a vendég Honvéd ellen a férfi vízilabda ob I döntőjének első felvonásán, a három győzelemig tartó párharc szombati nyitányán.
A zöld-fehérek -
akik a Bajnokok Ligájában sorozatban a harmadik sikerükre hajtanak -
továbbra is őrzik 2022 márciusa óta tartó veretlenségüket, s történetük
28. bajnoki címét szeretnék begyűjteni.
A döntő második meccsét szerdán rendezik.
FTC-Telekom Waterpolo - EPS-Honvéd 13-9 (3-4, 3-1, 4-2, 3-2)
gólszerzők: Fekete 4, Vigvári Ve. 3, Jansik Sz. 2, Vámos, Arigropulosz, Nagy Ák., Varga Vi. 1-1 illetve Moskov, Szépfalvi 2-2, Vadovics, Kevi, Simon H., Bencz, Ekler B. 1-1
A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az FTC-Telekom Waterpolo javára.
A két csapat ebben az idényben már találkozott egymással egy fináléban, a Magyar Kupa döntőjében, akkor a Honvéd a vártnál nagyobb csatára késztette a címvédőt, amely csak két góllal, 17-15-re bizonyult jobbnak.
Az első negyedben a Honvéd extra védekezéssel tartotta magát, különösen emlékezetes volt Bencz Rolf blokkja, aki egy üres kapus lövést hárított visszaúszva, mert Csoma Kristóf messze kiúszva a kapujából szabálytalankodott.
A válogatott hálóőr láthatóan próbált minél korábban önkívületi állapotba kerülni, és igyekezett összezavarni ezzel a zöld-fehérek világklasszis lövőit. Az első játékrészt Nikola Moskov "nullszöges" találata zárta, ezzel a Honvéd "részsikert" ért el a bajnok vendégeként.
A második játékrész elején Sztilianosz Argiropulosz lőtte ki a bal alsó sarkot és látványos szócsatát vívott a nem sokkal korábban hárító Csomával. A hangulat továbbra is parázs volt a vízben, egy esetet meg is kellett videózni összeakaszkodás miatt. A nagyszünetben egy gól volt az FTC előnye.
A fordulást követően is tapadt riválisára a Honvéd, de a negyed közepén érezhetően kezdett fáradni. Kétgólos előnyben ezt Nyéki Balázs is érzékelte, és egy kiállítás után rögtön időt kért, hogy nagyobb esély legyen növelni az előnyt.
A megbeszélést követően azonban Mandicot kétszer, Feketét pedig egyszer blokkolták, majd a lefordulásból Bencz talált be (8-7).
A Honvéd "kapuba állós" védekezésére Nagy Ákos gyönyörű passza után Fekete Gergő találta meg az ellenszert, aztán előbbi hét másodperccel a játékrész vége előtt szabaddobásos bombával növelte a különbséget (10-7).
A felek az addig legnagyobb különbséggel fordultak rá a záró nyolc percre, Vigvári Vendel távoli pattintása pedig gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A végére négygólos különbség alakult ki.
A döntő második meccsét szerdán rendezik.
E.ON férfi ob I:
döntő, első mérkőzés:FTC-Telekom Waterpolo - EPS-Honvéd 13-9 (3-4, 3-1, 4-2, 3-2)
gólszerzők: Fekete 4, Vigvári Ve. 3, Jansik Sz. 2, Vámos, Arigropulosz, Nagy Ák., Varga Vi. 1-1 illetve Moskov, Szépfalvi 2-2, Vadovics, Kevi, Simon H., Bencz, Ekler B. 1-1
A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az FTC-Telekom Waterpolo javára.
A két csapat ebben az idényben már találkozott egymással egy fináléban, a Magyar Kupa döntőjében, akkor a Honvéd a vártnál nagyobb csatára késztette a címvédőt, amely csak két góllal, 17-15-re bizonyult jobbnak.
Az első negyedben a Honvéd extra védekezéssel tartotta magát, különösen emlékezetes volt Bencz Rolf blokkja, aki egy üres kapus lövést hárított visszaúszva, mert Csoma Kristóf messze kiúszva a kapujából szabálytalankodott.
A válogatott hálóőr láthatóan próbált minél korábban önkívületi állapotba kerülni, és igyekezett összezavarni ezzel a zöld-fehérek világklasszis lövőit. Az első játékrészt Nikola Moskov "nullszöges" találata zárta, ezzel a Honvéd "részsikert" ért el a bajnok vendégeként.
A második játékrész elején Sztilianosz Argiropulosz lőtte ki a bal alsó sarkot és látványos szócsatát vívott a nem sokkal korábban hárító Csomával. A hangulat továbbra is parázs volt a vízben, egy esetet meg is kellett videózni összeakaszkodás miatt. A nagyszünetben egy gól volt az FTC előnye.
A fordulást követően is tapadt riválisára a Honvéd, de a negyed közepén érezhetően kezdett fáradni. Kétgólos előnyben ezt Nyéki Balázs is érzékelte, és egy kiállítás után rögtön időt kért, hogy nagyobb esély legyen növelni az előnyt.
A megbeszélést követően azonban Mandicot kétszer, Feketét pedig egyszer blokkolták, majd a lefordulásból Bencz talált be (8-7).
A Honvéd "kapuba állós" védekezésére Nagy Ákos gyönyörű passza után Fekete Gergő találta meg az ellenszert, aztán előbbi hét másodperccel a játékrész vége előtt szabaddobásos bombával növelte a különbséget (10-7).
A felek az addig legnagyobb különbséggel fordultak rá a záró nyolc percre, Vigvári Vendel távoli pattintása pedig gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A végére négygólos különbség alakult ki.
Forrás: MTI / Fotó: FTC Vízilabda
