Családi napot rendez a támogatottaknak a Regőczi Alapítvány


A támogatott családokat május 17-én családi napot, a támogatóknak pedig május 11-én táncszínházi előadást szervez az idén 5 éves Regőczi István Alapítvány a Koronavírus Árváiért.

Május 11-én lesz az alapítvány 5 éves, ennek alkalmából a Magyar Nemzeti Táncszínházban táncelőadásra várják a támogatókat, akik között magánszemélyek, kisebb és nagyobb cégek, állami vállalatok, önkormányzatok, egyházi közösségek, és különböző társadalmi közösségek képviselői is vannak – mondta el Herczegh Anita, az alapítvány kuratóriumának elnöke pénteken, a sajtó képviselőinek rendezett tájékoztatón Budapesten.

Hozzátette: egyes támogatók rendszeres pénzadománnyal segítik az alapítványt, mások tárgyi adományokkal, szolgáltatásokkal segítik a munkát. "Ez a hétfői nap róluk fog szólni. A mi köszönetnyilvánításunk lesz azért, hogy eddig támogattak bennünket, és reméljük, hogy a továbbiakban is számíthatunk rájuk" – hangsúlyozta.

Május 17-én a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon családi napot szerveznek, ahova a támogatott családokat hívták meg. A programok között lesz mesesarok, táncház, Polgár Judit sakkpalotája, Erdős Róbert operaénekes előadása, Lakatos György vonósnégyesének fellépése, Kapu Tibor űrhajós élménybeszámolója és Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus felnőtteknek szóló előadása

– sorolta a programokat a kuratórium elnöke.

Az elmúlt évek tevékenységéről szólva elmondta: 5 éve azt vállalták, hogy hosszú távú, személyre szabott támogatást adnak valamennyi olyan gyermeknek, aki a Covid következtében egyik vagy mindkét szülőjét elveszítette.

Összességében több mint 1640 gyermeket támogattak az elmúlt 5 évben, a mai napig is csaknem 1100-an tartoznak a támogatottak közé, a legfiatalabbak 2040-ben lesznek nagykorúak - tette hozzá.

A támogatott gyermekek 20 százaléka 7 éves sem volt, amikor egyik vagy mindkét szülőjét elveszítette, közülük 66-an egyévesek sem voltak, 24-en pedig egy hónaposak sem. Heten úgy jöttek a világra, hogy az édesapa már nem élt.

Herczegh Anita kiemelte: ezek a számok mutatják, hogy az alapítványnak még sokáig fontos feladata lesz, hogy teljesíteni tudja vállalását. Az érintettek nagykorúságáig, vagy amíg befejezik nappali tagozatos tanulmányaikat, az alapítvány támogatni szeretné őket.

A legfontosabb támogatásnak a pénzbeli segítség bizonyult, az árvák a rászorultság mértékében kapnak rendszeres támogatást havonta, negyedévente pedig kiegészítő támogatást különböző összegben

- mondta el Herczegh Anita, hozzátéve: a pénzbeli támogatásokon túl jogi és mentálhigiénés segítséget is kínálnak, de a legnagyobb sikert az élményprogramok jelentik, többek között kulturális és sportrendezvények, üdülések, táborozások.

A Covid-árváknak szükségük van az emberek támogatására, ezért gyűjtik az adó 1 százalékát és működik a 13650-es adományvonal is - közölte.

(MTI / Napi Újság) 

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!