Támogassa munkánkat!

Igényeljen tagsági kártyát. Kattintson IDE.

A családi adókedvezmény és a nők adómentessége ellen kezdett kampányt a Tisza-párti sajtó


A Tisza Párt körül megjelent gazdasági szakértők korábban már beszéltek arról, hogy el kellene törölni ezeket az intézkedéseket. 

Már elkezdte támadni az Orbán-kormány családvédelmi intézkedéseit a Tisza párti sajtó, felkészítve az embereket a megszüntetésükre – írja az Ellenpont.

Az oknyomozó portál rámutatott, a Telex és a 24.hu a családi adókedvezményt és az anyák adómentességét kritizálta. Előbbi írásában szociológusok azt fejtegetik, hogy mekkora feszültséget okozhat egy munkahelyen a háromgyermekes anyák adómentessége. Utóbbi pedig arról ír cikkében, hogy a családi adókedvezmény duplázása és az anyák személyijövedelemadó-mentessége jelentősen megterhelik az államkasszát.

Az Ellenpont szerint ez nem véletlen, hiszen

a Tisza Párt körül megjelent gazdasági szakértők korábban már beszéltek arról, hogy el kéne törölni ezeket az intézkedéseket.

Surányi György egy Tisza-fórumon fejtette ki, hogy az anyák adómentessége rontja az exportot, és egy új kormánynak

azonnal hozzá kell fognia ennek a szerkezetnek a változtatásához.

Bokros Lajos a Fidesz családtámogatási vívmányait „világbajnok gonoszságnak” nevezte az Élet és Irodalomban. Egy másik alkalommal pedig a Klub Rádióban is egyértelműen kinyilvánította, hogy eltörölné a családi adókedvezményt és az anyák adómentességét.

Bod Péter Ákos idén márciusában szintén erőteljesen kritizálta az anyák és a 30 év alattiak adómentességét.

A Tisza Párt hivatalos programja nem tartalmaz ilyen célkitűzéseket, sőt további támogatásnövekedést ígérnek – hívja fel a figyelmet az Ellenpont, megjegyezve: így érdekes lesz figyelni, mi fog történni, betartja-e ígéretét Magyar Péter.

(MNO)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések