Támogassa munkánkat!

Igényeljen tagsági kártyát. Kattintson IDE.

A spanyol baloldal nyíltan népességcseréről beszél és választójogot is adna a bevándorlóknak


A spanyol baloldal képviselői egyre kendőzetlenebbül szorgalmazzák a tömeges bevándorlást és a migránsok politikai jogainak kiterjesztését. Egy vezető Podemos-politikus odáig ment, hogy nyíltan üdvözölte az általa kívánatosnak tartott „népességcserét”.


A spanyol baloldali Podemos párt egyik legismertebb politikusa, Irene Montero egy rendezvényen arról beszélt, hogy szerinte Spanyolországnak több bevándorlóra van szüksége, írja az Origo.  

A 37 éves képviselő a lelkes közönség előtt azt mondta: reméli, hogy a bevándorlás „megszabadítja Spanyolországot a fasisztáktól és a rasszistáktól”.

Szó szerint úgy fogalmazott, hogy 

„természetesen szeretnék népességcserét”.

Montero hangsúlyozta, hogy szerinte a bevándorlókat – különösen a „színes bőrű embereket” – arra kellene kérni, hogy „ne hagyják őt ennyi fasisztával egyedül”.

A Podemos emellett támogatja, hogy a bevándorlók szavazati jogot kapjanak. A politikus szerint már elérték, hogy sok migráns legalizálja a tartózkodását, a következő lépés pedig az állampolgárság megszerzése lenne. Ha a jelenlegi törvények ezt nem teszik lehetővé, a párt kész lenne azokat megváltoztatni.

Montero szerint a „népességcsere elmélete” valójában a „fasiszták, rasszisták és opportunisták” lecserélését jelentené dolgozó emberekre – függetlenül attól, hogy azok milyen származásúak. 

A spanyol balközép kormány a múlt héten bejelentette, hogy mintegy 840 ezer jelenleg papírok nélkül az országban tartózkodó migráns számára biztosítana legális státuszt. A program kidolgozásában a Podemos is részt vett, bár a párt 2023 novembere óta már nem tagja a kormánykoalíciónak.

A radikális baloldali párt közleményében sürgős szociális igazságossági intézkedésnek nevezte a lépést, amely szerintük százezrek alapvető jogait ismeri el.

A Podemos úgy fogalmazott, hogy a korábbi helyzet intézményes rasszizmus volt, amely csak fokozta a kizsákmányolást és a gyűlöletet.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések