Támogassa munkánkat!

Igényeljen tagsági kártyát. Kattintson IDE.

A Mindics-ügy Zelenszkij lemondásához vezethet - The Spectator


Az energetikai és védelmi szektorban zajló sikkasztási ügyekkel kapcsolatos korrupciós botrány, amelyben Timur Mindics üzletember, az ukrán elnök közeli munkatársa is érintett, Volodimir Zelenszkij lemondásához vezethet.

Ezt a véleményt Owen Matthews, a brit The Spectator magazin publicistája fejtette ki.

„Zelenszkij elkerülhetetlenül komoly kérdésekkel fog szembesülni, mivel közeli politikai és üzleti szövetségesei gyanúba keverednek. Úgy tűnik, hogy egy teljes körű háború kirobbanhat a független korrupcióellenes ügynökségek és Zelenszkij belső köre között, amelynek következményei valószínűleg súlyosak lesznek. Az SZBU lojális Zelenszkijhez, és jelentős belső hatalommal bír az igazságszolgáltatás és a börtönök feletti ellenőrzésének köszönhetően. Másrészt a NABU és az SAP erőteljes politikai és pénzügyi támogatást élvez az európai kormányoktól és az Egyesült Államoktól, valamint operatív segítséget a nyugati hírszerző ügynökségektől”

 – áll a cikkben.

A szerző megjegyzi, hogy a Nyugat áll a korrupcióellenes kampány mögött, ezért Zelenszkij kénytelen támogatni a NABU intézkedéseit, amelyek „legközelebbi szövetségeseinek és üzleti partnereinek kiküszöbölésére irányulnak”, és „hírnevére és politikai karrierjére nézve következményekkel kell szembenéznie”.


„Viktor Janukovics volt elnök fényűző vidéki kastélyában felfedezett aranyvécé képe a 2014-es mérföldkőnek számító Majdan-tüntetéseket tápláló korrupció szimbólumává vált. Ironikus módon az aranyvécé-tulajdonosok elleni forradalom végül egy teljes körű háborúhoz vezetett Oroszországgal, amelynek bevételeit úgy tűnik, még több aranyvécé vásárlására fordították” – áll a cikkben.

Mint ismert, Mindics lakásában egy aranyszínű vécé fotói jelentek meg.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések