Támogassa munkánkat!

Igényeljen tagsági kártyát. Kattintson IDE.

Újabb holttesteket adott át a Hamász a Vöröskeresztnek


A Hamász iszlamista palesztin terrorszervezet négy elhunyt izraeli túsz testét adta át a Vöröskeresztnek, amely kedd este továbbította azokat az izraeli hatóságoknak. Az azonosítási eljárás még tart, de a további húsz holttest visszatartása ismét feszültséget teremtett a tűzszünet jövőjét illetően. 

A közelmúltban létrejött tűzszüneti megállapodás keretében a Hamász iszlamista palesztin terrorszervezet további négy túsz holttestét adta át a Vöröskeresztnek, amely kedden késő este elszállította és átadta azokat az izraeli hatóságoknak, az azonosítási eljárás folyamatban van – számolt be róla szerdán a BBC.

A beszámoló szerint a lépés enyhítést hoz a fogolycsere ügyében, de a további húsz holttest visszatartása – illetve az átadás késedelme – feszültséget kelt a tűzszünet sorsa körül, és növeli annak kockázatát, hogy a felek visszatérhetnek az erőszakos összecsapásokhoz. A túszcserék sorozata hétfőn kezdődött, amikor a Hamász húsz élő és négy elhunyt túszt adott át Izraelnek, a Vöröskereszt szerint 45 olyan palesztin fogoly testét is visszaszállították Gázába, akiket korábban Izraelben tartottak.

IZRAEL FIGYELMEZTETETT, HOGY KORLÁTOZHATJA A GÁZÁBA IRÁNYULÓ SEGÉLYSZÁLLÍTÁSOKAT ÉS KÉSLELTETHETI A RAFAH HATÁRÁTKELŐ MEGNYITÁSÁT, AMÍG A SZERVEZET NEM TELJESÍTI A MEGÁLLAPODÁSBAN FOGLALTAKAT A TÚSZOK ÉS ELHUNYTAK VISSZAADÁSÁRÓL.

Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) közölte, a Hamásznak teljesítenie kell a megállapodás ráeső részét, és meg kell tennie a szükséges erőfeszítéseket, hogy a túszok visszakerüljenek családjaikhoz és sor kerülhesen méltó temetésükre. Az izraeli védelmi tárca hangsúlyozta, hogy „minden késlekedés vagy szándékos mulasztás súlyos szerződésszegésnek minősül, és választ von maga után”. A palesztin szervezet azzal indokolta a késedelmet, hogy nehézségekbe ütköztek az elhunyt túszok testének felkutatásában és azonosításában.

(Index)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések