Tűz ütött ki a belgrádi Cirill és Metód parkjában, ahol a szerb parlament elé felállított sátrakban csaptak fel a lángok. 

A rendőrség egy embert vett őrizetbe lövöldözéssel kapcsolatban, az incidensben egy másik személy megsebesült – írja a horvát Index.

Egy képviselő által közzétett felvételen az látszik, ahogyan egy férfi sántítva sétált, majd a hatóságok arra szólítottak fel egy személyt, hogy tegye el a fegyverét. 

A tűz ezt követően ütött ki, a képviselők szerint robbanást lehetett hallani a helyszínen. 

Az incidenssel összefüggésben egy férfit tartóztattak le, akinek az elfogásáról videó készült. 

A szerb köztelevízió (RTS) szerint a tüzet egy gázpalack okozta.