A Tisza Párt új applikációján keresztül fog történni a szavazás a párt képviselőjelöltjeiről – jelentette be Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon.
Magyar állítása szerint a 110 ezret közelíti azok száma, akik a keddi megjelenés óta letöltötték a párt Tisza Világ nevű alkalmazását.
A pártelnök szerint az eszköz napok óta Magyarország legnépszerűbb applikációja, ami hamarosan minden országban elérhető lesz. „Igyekszünk minden hasznos észrevételt beépíteni, és a kezdeti hibákat kijavítani” – tette hozzá.
Magyar Péterék a mindent látó applikáció bemutatásakor arról beszéltek, hogy szükség volt egy olyan online rendszerre, amivel nyomon tudják követni, mi zajlik a több ezer Tisza Szigetben, ki mennyire aktív.
„Ez nem digitális harcosok klubja, nem online polgári körök. Ez valódi online világ, de ez csak eszköz arra, hogy ezek a hús-vér emberek úgy érezzék, látszik, amit tesznek, és össze tudjunk kapcsolódni. Nem hívnám kampányeszköznek, mert az önkéntesek megmaradnak a választás után is”
- mondta a pártelnök.
Magyar szerint az applikáció „nem feltétlenül csak kampányeszköz, a cél, hogy az emberek megszervezhessék magukat”, bár azt is elismerték, hogy az applikációnak „természetesen fontos szerepe lesz” a mozgósításban.
A Tisza Párt korábban azt közölte, hogy mind a 106 egyéni választókerületben három-három jelölt közül fogják kiválasztani azt az egyet, aki elindul a 2026-os országgyűlési választáson.
Az egyéni képviselőjelölteket csak november végén jelentik be.
Addig egy többkörös kiválasztási folyamaton kell túljutniuk: először szeptember 30-ig választókerületenként kiválasztják a lehetséges három jelöltet, akik közül a tiszások majd kettő továbbjutót választanak ki. Végül a két talpon maradt jelölt közül a választókerületekben élő szavazók dönthetik el november 16-ig, hogy ki legyen a végső befutó.
Mint a napokban kiderült, a Tisza applikációja adatvédelmi aggályokat vet fel.
0 Megjegyzések