Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Zavargások törtek ki egy francia városban, az erőszak hátterében rivális drogbandák konfliktusa állhat


Maszkos támadók rohamozták meg az autópályát és csaptak össze rendőrökkel a franciaországi Limoges városában, írja a The Guardian. A rendőrség szerint bandaháború állhat a zavargások hátterében.

A rendőrök könnygázzal próbálták meg feloszlatni a csapatot. A maszkosok az RN141-es gyorsforgalmi útra is eljutottak, ahol akadályozták a forgalmat. Kilenc rendőr megsérült.

„100–150 maszkos, Molotov-koktélokkal, tűzijátékokkal, kövekkel, vasrudakkal és baseballütőkkel felfegyverkezett emberről van szó” – mondta Laurent Nadeau, a helyi rendőrszakszervezet vezetője az AFP hírügynökségnek.

Az ügyben nyomozás indult, a hatóságok szerint az erőszak hátterében rivális drogbandák konfliktusa állhat.

Az ügyészség azt közölte, hogy a maszkosok járműveket is megtámadtak, köztük olyanokat is, amelyekben családok és gyerekek ültek. Egyelőre civil sérülésről nem érkezett jelentés.

 

A zavargások először a város Val de l’Aurence körzetében robbantak ki július 14-én. A város polgármestere, Émile-Roger Lombertie úgy fogalmazott, hogy ez egy „nagyon szegény negyed, ahol bevándorló hátterű fiatalok élnek”, és amely mára anarchikus övezetté vált.

Émilie Abrantes, Limoges főügyésze azt mondta, hogy a környék ismert a drogcsempészettel kapcsolatos problémáiról, ugyanakkor nincs bizonyíték arra, hogy a mostani zavargások összefüggésben állnának a közelmúltbeli kábítószer-ellenes nyomozásokkal.

Franciaország belügyminisztériuma szombaton bejelentette, hogy különleges biztonsági alakulatot vezényel Limoges-ba.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések