Az ügyészség eredetileg négy év letöltendő börtönt és 3,2 millió eurós bírságot javasolt, a végső ítélet enyhébb lett: egy év felfüggesztett börtönbüntetés és 386 ezer euró pénzbírság.
Egy madridi bíróság egy év börtönbüntetésre ítélte Carlo Ancelottit, a Real Madrid korábbi vezetőedzőjét adócsalás miatt – írja az Origo.
Ancelotti egyszer már szembenézett hasonló váddal: 2015-ben felmentették. Ezúttal azonban
a 2014-es adóbevallásában talált szabálytalanságok miatt nem úszhatta meg.
Bár az ügyészség eredetileg négy év letöltendő börtönt és 3,2 millió eurós bírságot javasolt, a végső ítélet enyhébb lett: egy év felfüggesztett börtönbüntetés és 386 ezer euró pénzbírság.
Az ítélet szerint Ancelotti az arculathasználati jogai kapcsán tüntetett el bevételeket, ezzel csökkentve adófizetési kötelezettségét – ahogyan azt korábban több sztárfocista is tette.
Ugyanakkor, a spanyol jogszabályok értelmében a két évnél rövidebb, nem erőszakos bűncselekmények miatt kiszabott büntetéseket nem kell ténylegesen letölteni, így az olasz edző sem kerül börtönbe.
0 Megjegyzések