Az UTE 26 éves versenyzője, Lucz a nyolcas pályán versenyezve remekül teljesített a döntőben, a szlovén Anja Ostermannal volt nagy harcban a győzelemért, végül 19 századmásodperccel bizonyult gyorsabbnak riválisánál.

A Kiss Ágnes, Nagy Bianka kenusduó most mutatkozott be az Eb-n, a hat hajót számláló 200 méteres fináléban a harmadik helyet sikerült megszereznie.

Szombat délután további három finálét rendeznek a csehországi viadalon, mindegyikben lesz magyar hajó. Az Eb vasárnap zárul 12 döntővel.