Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.



Egy este alatt több nőt is megtámadott az utcán a budapesti férfi, kirabolta és meg akarta őket erőszakolni


Huszonnégy év fegyházbüntetésre ítélte a Pesti Központi Kerületi Bíróság azt a többszörösen büntetett 33 éves férfit, aki több nőt is megtámadott Ferencvárosban, egy este alatt 3 járókelőt is meg akart erőszakolni.  

A férfi 2022. július 31-én hajnalban a 9. kerület Soroksári úton lévő egyik szórakozóhely közelében megtámadott egy nőt. Megragadta a torkát, és azzal fenyegette, hogy ha sikítani mer, leszúrja. Ezután erőszakoskodni kezdett vele. A nő ki tudta rántani magát a férfi fogásából és elmenekült.

A férfi 2022. szeptember 5-én éjjel szintén a Soroksári úton felfigyelt egy egyedül hazafelé tartó nőre, akit követni kezdett. Egy fás, bokros területhez érve rátámadt, a földre teperte, fogdosta és erőszakoskodni kezdett vele. A támadó közölte, hogy nemi aktust akar vele végezni. Az áldozat próbált ellenállni és közben hangosan kiabált, ezért a férfi többször, nagy erővel fejen ütötte. 

A nő folyamatosan védekezett, végül sikerült kiszabadulnia a férfi fogásából és elszaladt a helyszínről. A támadó magával vitte az áldozata táskáját, amelyben a mobiltelefonja, bankkártyái és a személyes okmányai voltak. A nő zúzódásos sérüléseket szenvedett, azonban a támadás alkalmas volt súlyosabb sérülések okozására is, azok elmaradása csak a szerencsének volt köszönhető. 

Az elkövető mintegy másfél órával az előző támadás után szintén a 9. kerületben két nőt rabolt ki, akiket bicskával fenyegetett. A megtámadott nők nem mertek ellenkezni, majd egy forgalmasabb helyre mentek, ahol segítséget kértek. Egy férfi sietett a segítségükre, aki a támadótól visszaszerzett egy telefont, ami azonban nem a két nőtől rabolt készülék volt, hanem a korábbi, nemi bűncselekmény sértettjének mobiltelefonja.

A támadó ekkor elfutott a helyszínről, a rendőrök azonban rövid időn belül elfogták. A 9. Kerületi Ügyészség a büntetett előéletű férfit mint erőszakos többszörös visszaesőt, kétrendbeli nemi erőszak bűntettével, kifosztás bűntettével, súlyos testi sértés kísérletével, felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettével, valamint – egy bolti lopás miatt – lopás vétségével vádolta meg. A Pesti Központi Kerületi Bíróság bűnösnek mondta ki a vádlottat és 24 év fegyházbüntetésre ítélte, megállapítva, hogy a férfi feltételes szabadságra nem bocsátható.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések