Az ukránok kedvenc portálja szerint a magyar kormány provokációi az Orbán-rezsim „agóniáját" tükrözik, miközben Magyar Péter és a Tisza Párt Ukrajna felé orientálódik.
Már nem „csak” a kémvádakkal támadja Magyarországot Ukrajna: Kijev kedvenc honlapja, az Unian cikkében a magyar belpolitikai helyzetet „elemzi”, amely súlyos állításokat tartalmaz.
Orbán Viktor és a Fidesz orosz módszerekkel ígér rendet, míg Magyar Péter és a Tisza Párt az Európai Unió és Ukrajna felé orientálódik. Orbán belpolitikai célokból szít feszültséget Ukrajnával
– állítja a szerző.
Hozzáteszi: az ukrán titkosszolgálat (SBU) által leleplezett kémhálózat és a magyar kormány provokációi az Orbán-rezsim „agóniáját" tükrözik.
Nemrég szintet lépett a kijevi propagandaháború, az ukránok már a magyar EU-s szavazati jog megvonásában reménykednek, miután azt állítják, hogy lelepleztek egy kémhálózatot.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint is új lendületet vett a Magyarországgal szembeni lejáratókampány Ukrajnában, amely azóta zajlik, hogy kitört a háború, és a kormány világossá tette, hogy nem küld fegyvereket és pénzt, illetve nem számolja fel az energetikai együttműködést Oroszországgal.
(mandiner)
0 Megjegyzések