Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Nevelőiket verték meg a migránsgyerekek Madridban


Egymással vesztek össze, de végül rátámadtak a gondozóikra és a befogadóközpont biztonsági őreire is.


Kísérő nélkül Spanyolországba érkezett kiskorú bevándorlókat vettek őrizetbe a Madrid melletti Fuenlabradában. A La Cantuena nevű befogadóközpontban a tinédzser fiúk először egymás között keveredtek összetűzésbe, emiatt a nevelők és a biztonsági őrök közbeavatkoztak és megpróbálták szétválasztani őket.

A feldühödött fiatalok azonban rájuk támadtak, és bántalmaztak hat nevelőt és egy biztonsági őrt is. A konfliktus végül annyira elfajult, hogy rendőri beavatkozásra volt szükség. Tizenkét kiskorút őrizetbe vettek, és eljárást indítottak ellenük súlyos rendbontás miatt.

A madridi régió kormányának szóvivője a történtek után bejelentette, hogy

mostantól keményebben lépnek fel az ilyen esetek ellen, és kezdeményezik a fuenlabradai központban őrizetbe vett legkonfliktusosabb kiskorúak kiutasítását, valamint visszaküldésüket származási országukba a családjukhoz.

Négy érintett fiatal esetében már el is indították az úgynevezett „újraegyesítési" eljárást, és vizsgálják további, menekültstátuszban lévő kiskorúak hazaküldésének lehetőségét is.

A jobboldali Vox madridi szóvivője, Isabel Pérez Moñino támogatja a madridi vezetés lépését, és arra buzdította a regionális elnököt, Isabel Díaz Ayusót, hogy szálljon szembe Pedro Sánchez kormányfővel, és vitettesse el a régióból a migránsgyerekeket.

Kiemelte, hogy

a Vox már régóta hangsúlyozza, hogy ezeknek a kiskorúaknak eleve a szüleik mellett lenne a helyük, nem pedig egy idegen országban.

Nem csak a madridi befogadóállomáson történt összetűzés az elmúlt egy hétben. Melillában egy szintén migránsgyerekeket ellátó központban is tömegverekedés alakult ki. Az ott lakó tinédzserek azért támadtak rá a nevelőikre , mert nem kaptak zsebpénzt a Ramadán végi ünnepségre.

A kísérő nélküli kiskorú bevándorlók körüli vita egyre élesebb Spanyolországban.

A szocialista Pedro Sánchez vezette baloldali kormánykoalíció a közelmúltban a katalán szeparatisták segítségével módosította a bevándorlási törvényt annak érdekében, hogy négyezer kiskorút elhozzanak a Kanári-szigetekről és Ceutából, majd szétosszák őket Spanyolország többi régiója között.

Mivel egyetlen tartomány sem vállalta önként az átvételüket, a kormány gyakorlatilag kötelezővé tette a szolidaritásvállalást, és hamarosan meg is kezdik a többségében tinédzser korú kiskorúak szétosztását a spanyolországi befogadóállomások között.

(MNO)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések