Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Hadházyt eligazította a rendőrség, hogy ne hazudozzon róluk


Egyre jobban pártolnak el az emberek Hadházy Ákos mellől, a pride-párti tüntetésein egyre kevesebben vesznek részt. A Momentum által támogatott politikus most a rendőrséget is megvádolta, de ő húzta a rövidebbet. 

Hadházy Ákos szintet lépett, miután pénteken a Kúria vele szemben ismét a Budapesti Rendőr-főkapitányságnak adott igazat abban, hogy a pride-párti tüntetőknek nem kell engedélyezni az Erzsébet híd elfoglalását május 1-jén – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).

Az újabban maroknyi embert érdeklő tüntetéseiről elhíresült Momentum által támogatott politikus a közösségi oldalán bemutatott egy képet is, amelyet a BRFK nyújtott be a Kúriához. Az ellenzéki képviselő szerint ugyanis a BRFK hazudik és torzítja a valóságot, mivel nem tudni, hogy a hatóság által bizonyítékként csatolt felvétel mikor készült, szerinte ugyanis nem az ő demonstrációin.

Az igazság azonban hamar szembejött Hadházy Ákossal, mivel a hivatkozott vádiratból egyértelműen kiderült, hogy a BRFK által csatolt felvétel 2025. április 22-én készült a Szabadság hídon.

Erre még ő maga is rájött, s ezért, hogy ne legyen nagyon feltűnő a tévedése, magasabb szintre kapcsolt, és már konkrétan hamis bizonyíték benyújtásával vádolta meg a rendőrséget, miközben olyan dolgokkal is vagdalkozott, amelyeket rajta kívül senki nem állított.

A bírósági ítélet jogi indoklásából is egyértelműen kiderül, hogy Hadházy Ákos miért veszítette el a közigazgatási pert. Az ellenzéki politikus ugyanis bár csatolt olyan fényképeket, amelyek az Erzsébet hídon megtartott gyűlésén készültek, de a fényképek elkészültének időpontját nem adta meg. Így Hadházy nemhogy nem cáfolta a BRFK által bemutatott csekély létszámot, de még meg sem kísérelte valamennyi gyűlésre vonatkozóan vitatni.

A felperes azért kérte a drónfelvételek mellőzését, mert azokat előnytelennek tartotta

– idézték a bírósági ítéletet.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság eddig is, és ezután is mindenki számára biztosítja a békés gyülekezés jogát, miközben figyelembe veszi mások jogait, ideértve a fővárosban közlekedni kívánók jogait, és érvényt szerez a hatályos magyar jogszabályoknak – közölte a BRFK.

Hadházy Ákos valótlan állításait visszautasítjuk!

– szögezte le a rendőrség.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések