A Tisza Párt képviselője nem jelent meg a Fővárosi Közgyűlés ülésén.
Megfutamodott az esetleges kérdések és felelősségre vonások elől Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti és közgyűlési képviselője. A politikus nem jelent meg a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, feltehetően a demonstrációtól és a felelősségre vonástól tartva.
Szentkirályi Alexandra szerint a vele szemben látható üres szék (Kollár Kinga helye) beismerése annak az „árulásnak”, amit a Tisza Párt, Kollár Kingával az élen, minden budapestivel és minden magyarral szemben elkövetett.
A Fidesz frakcióvezetője szerint
az emberség minimuma lett volna, ha Kollár Kinga eljön ide és bocsánatot kér az Európai Parlamentben elhangzott szavaiért, sőt, le is mondott volna.
A politikus szerint Kollár Kinga felszólalásának napja sötét nap a magyar politikában.
A frakcióvezető kezdeményezi az összeférhetetlenség megállapítását, arra hivatkozva, hogy az önkormányzati képviselő nem folytathat olyan tevékenységet, ami a feladatainak ellátásához szükséges közbizalmat megingathatja.
Kollár Kinga elveszítette a közbizalmat, ezért mennie kell
– jelentette ki Szentkirályi Alexandra, majd átadta az eljárás megindítására vonatkozó indítványt Karácsony Gergelynek.
Ami egyébként a munkahelye.
Posted by Bohár Dániel - Riporter on Wednesday, April 30, 2025
0 Megjegyzések