Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Rubio: Területi engedményekről tárgyalt az Egyesült Államok Ukrajnával


Marco Rubio külügyminiszter Írországban megállt tankolni és elmondta, miről volt szó a dzsiddai tárgyalásokon. Moszkvával szerdán felveszik a kapcsolatot. 

Többek között ukrán területi engedményekről tárgyalt az Egyesült Államok és Ukrajna külügyminisztere, illetve a delegációjuk Dzsiddában 

– közölte Marco Rubio szerdán a Guardian szerint.

Az USA külügyminisztere azt is elmondta, arról is egyeztettek, hogyan nézne ki a tárgyalási folyamat. 

Washington szerdán kapcsolatba lép Moszkvával 

– közölte. 

Rubio azt is elmondta, hogy pozitív választ vár a Kremltől, és határozottan sürgeti az oroszokat, hogy hagyjanak fel a katonai akciókkal. „Ennek a konfliktusnak nincs katonai megoldása” – tette hozzá. 

A külügyminiszter Írországban beszélt erről újságíróknak, amikor a gépe megállt tankolni. Rubio szerint Európának is lehet szerepe majd a tárgyalásokon, mivel az oroszok felvethetik, hogy a gazdaságukat sújtó szankciókat szeretnék megszüntetni és ez a megállapodás része lehet. Mint ahogy az európai országok által ígért biztonsági garanciákról is beszélni kell majd Rubio szerint. 

Rubio azt is elmondta, hogy az amerikai-ukrán ásványi anyagokkal kapcsolatos megállapodás nem képezne közvetlen biztonsági garanciát Ukrajna számára, de szerinte az Egyesült Államoknak „érdeke lenne megvédeni azt”. A várható orosz válaszról azt mondta, hogy ha nemet mondanak, az sokat elárulna a céljaikról, de nem akar ennyire előre rohanni.

Az ukrán és az amerikai tisztségviselők kedden Szaúd-Arábiában ültek tárgyalóasztalhoz, és megállapodtak abban, hogy Ukrajna kész elfogadni a 30 napos ideiglenes tűzszünetet, az Egyesült Államok pedig ismét biztosítja a hírszerzési információk megosztását, valamint a katonai segélyt is az Oroszország által lerohant országnak.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések