Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

A NOB új elnöke nem támogatja a sportolók kitiltását a katonai konfliktusok miatt


Oroszország visszatérhet a nemzetközi sportéletbe – árulta el Kirsty Coventry.  

A 200 méteres hátúszás 2004-es és 2008-as ötkarikás bajnoka, Zimbabwe sportminisztere, Kirsty Coventry – aki egyedüli nőként indult a választáson – váltja a leköszönő német Thomas Bachot, és első nőként vezetheti a sportvilág egyik legjelentősebb nemzetközi szervezetét, a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot.

A Politico pénteken már arról írt, hogy Nemzetközi Olimpiai Bizottság következő elnöke kijelentette, hogy nem fogja kategorikusan kitiltani az országokat a játékokról a nemzetközi konfliktusok miatt, ezzel pedig megnyitotta az utat Oroszország előtt, hogy visszatérjen a nemzetközi sportversenyre.

Coventry azt is nyíltan kijelentette, „álszentnek érzi”, hogy nemzetközi konfliktusok miatt tiltanak ki országokat,

amikor Afrikában – ahonnan ő maga is származik – is hasonló feszültségekkel kell szembenézni.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések