Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Felmentették Magyar Péter utódját a Diákhitel Központ élén


Rákossy 2022 nyarán, Magyar Péter távozása után vette át a Diákhitel Központ vezetését.

Április 15-ével felmentették tisztségéből Rákossy Balázst, a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatóját – tudta meg a 24.hu. Ő megerősítette a menesztésről szóló értesülést, de nem kommentálta azt.  

Rákossy Balázst Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter utasítására a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója mentette fel, a döntést nem indokolták.

Rákossy 2010 és 2014 között Varga Mihály kabinetfőnökeként dolgozott, utána a Gazdasági- illetve a Pénzügyminisztérium államtitkára volt.

A lap szerint felmentése összefügghet Varga Mihály jegybankelnöki kinevezésével, ugyanis Varga több közeli munkatársai is távozott már a posztjáról.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések