Molnár Attila aranyérmet szerzett a fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon 400 méteren, ezzel 1985 óta az első magyar futóként állhatott a dobogó legfelső fokára.
A Ferencváros atlétája favoritként érkezett az apeldoorni kontinensviadalra, és ennek megfelelő teljesítményt nyújtott a verseny során. Az előfutamában és az elődöntőjében is magabiztos rajt-cél győzelmet aratott, ráadásul az elődöntőben 45,48 másodperces eredményével minden idők legjobb Eb-elődöntős idejét futotta – írta meg a Magyar Nemzet.
A döntőben sem engedte ki a kezéből az irányítást: a hatos pályáról rajtolva az első 200 méteren élre állt, majd a lengyel Szwed szoros üldözése ellenére is megtartotta vezető pozícióját. Végül 45,25 másodperces idővel ért célba,
megszerezve ezzel a magyar atlétika első fedett pályás futószám-aranyát 40 év után.
Molnár Attila diadala különösen jelentős, hiszen legutóbb 1985-ben, Bakos György 60 méteres gátfutásban elért sikere hozott magyar aranyat a fedett pályás Európa-bajnokságon. Ezen túlmenően, férfi futószámban legutóbb 2000-ben született érem, amikor Korányi Balázs 800 méteren, illetve a 4x400-as férfi váltó is bronzérmet szerzett. Molnár most ezt a hosszú éremnélküliség-sorozatot is megszakította.
Bár az Eb-n nem talált legyőzőre, a szezon még nem ért véget számára. Két hét múlva a kínai Nankingban rendezik a fedett pályás világbajnokságot, ahol a magyar sprinter is rajthoz áll. Noha ott nem ő számít az esélyesnek, apeldoorni formáját látva akár komoly eredményt is elérhet.
A magyar sprinterek másik reménysége, Illovszky Dominik is pályára lépett a kontinensviadalon, ám nem tudott döntőbe jutni 60 méteren. Az elődöntőben rosszul kapta el a rajtot, ami ezen a távon végzetes hiba. Végül 6,65 másodperces eredménnyel a 14. helyen végzett.
A rajtom sajnos nem úgy sikerült, ahogy kellett volna, és azzal megtört a futás. Utána már elég görcsös lett az egész. Mindenesetre jobb eredményt szerettem volna elérni ezen az Európa-bajnokságon. Remélem, a világbajnokságon indulhatok és lesz lehetőségem javítani
– mondta Illovszky a verseny után.
The first European indoor track gold medal for Hungary in 40 years! 🥹
— European Athletics (@EuroAthletics) March 8, 2025
Attila Molnar 🇭🇺 blasts to 400m gold in 4️⃣5️⃣.2️⃣5️⃣ in #Apeldoorn2025! pic.twitter.com/rES2f1hmzA
0 Megjegyzések