Vadai Ágnes testvérét is indítja a DK 2026-ban

Újabb kilenc országgyűlési képviselőjelöltet mutatott be a DK.

„A jelöltek között vannak a Fideszt helyben már legyőző, sikeres és népszerű képviselők, valamint a helyi közéletben aktív és elismert, helyi kötődésű jelöltek, akik most lépnek be az országos politikába” – írta a saját jelöltjeiről a párt.

A DK azt is hozzátette, hogy

„csak a baloldal jelöltjeivel győzhető le 2026-ban a Fidesz”, bár erre jelenleg semmi sem utal, és az előző négy parlamenti választás kétharmados Fidesz-győzelme sem ezt támasztja alá.

A kilenc jelölt között van Arató Gergely jelenlegi egyéni képviselő, a Párbeszédből átigazolt egykori pártigazgató, Kocsis-Cake Olivió és Vadai Ágnes DK-alelnök és frakcióvezető-helyettes testvére, Vadai Attila is, aki Budapest 9. számú választókerületében (a XXI., IX., XI. és XX. kerület egyes részein) az Új Köztársaságért Alapítvány gazdaságpolitikai tanácsadója.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi

Cikk alatti hirdetés

Támogassa munkánkat!