Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Letartóztatták a kokain hatása alatt száguldozó sofőrt, aki három halálos áldozatot követelő balesetet okozott az 1-es úton


Mint kiderült, nem is csak kokaint fogyasztott. 

A Komárom-Esztergom vármegyei hírportál értesülései szerint a Tatabányai Járásbíróság egy hónapra elrendelte annak a sofőrnek a letartóztatását, aki január 9-én az 1-es úton történt tragikus balesetben három ember halálát okozta. A férfi drog hatása alatt vezetett és jelentősen túllépte a megengedett sebességhatárt is.

Ahogy arról korábban is beszámoltunk, a baleset Tatabányánál történt, amikor a férfi Mercedesével előzés közben nekihajtott az előtte haladó Fordnak. A Ford az ütközés következtében az árokba csapódott, míg a Mercedes először a szalagkorlátnak, majd egy villanyoszlopnak ütközött.

A bírósági közlemény szerint a férfi mintegy 115 km/órás sebességgel száguldozott, miközben a megengedett sebesség az adott útszakaszon mindössze 60 km/óra volt. Mindemellett a sofőr nem tartotta be a megfelelő követési távolságot sem.

A vétlen járműben négy utas tartózkodott

A vétlen járműben négy utas tartózkodott: három fiatal néptáncos és egyikük édesapja. Ketten a helyszínen meghaltak, egy harmadik utast pedig életveszélyes sérülésekkel szállítottak kórházba, ahol azonban nem sokkal később elhunyt. A negyedik utas könnyebb sérülésekkel megúszta a balesetet.

Az előállítás során a sofőr szervezetében kokaint és THC-t is kimutattak, amit a helyszíni gyorsteszt is igazolt. A férfit korábban már több alkalommal is felelősségre vonták közlekedési szabályszegések miatt.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések