Különleges és tanulságos esetei 2024-ben is voltak Békés vármegye rendőreinek, a legérdekesebb történetek összegyűjtésében Szombati Andrea, a Békés vármegyei rendőrség sajtószóvivője és Deményné Tűri Zsanett sajtóreferens segített. Sorozatunk kilencedik részéből kiderül, hogy egy férfi miért lobbantotta lángra Magyarbánhegyesen egy dohánybolt ajtaját.
Tűz volt április 30-án egy magyarbánhegyesi dohányboltnál. Éjjel háromnegyed 3-kor jelentette be egy arra járó férfi, hogy ég a trafik ajtaja.
Rendőrök érkeztek először a helyszínre, és eloltották a tüzet, majd még aznap kiderítették, hogy mitől gyulladt ki a műanyag ajtó. Egy férfi locsolt rá égésgyorsító anyagot, és gyufával lángra lobbantotta. A károkozó kihallgatásán nem tagadta, amit tett. Azt mondta, mérgében okozott tüzet. Aznap nem tudott alkoholt, illetve dohányt vásárolni magának, és este úgy indult el otthonról, hogy ha találkozik valakivel, kér tőle cigarettát.
Egy flakont is magával vitt, úgy gondolta, útközben megissza a tartalmát. Mivel nem találkozott senkivel, és a palackban lévő folyadékról is kiderült, hogy nem fogyasztható, hiszen valamilyen üzemanyag van benne, a férfi dühös lett, és gyújtogatott. A trafik üzemeltetőjének ezzel több százezer forint kárt okozott. A rendőrség a férfit rongálással gyanúsította meg.
0 Megjegyzések