Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Georgiában újra forrnak az indulatok, a szakadár tartomány parlamentjét is megrohamozták


A helyi sajtó vérfürdőtől tart a tiltakozások nyomán. Az orosz támogatású Abházia törvényhozása az orosz ingatlanfejlesztőknek előnyös szerződés ratifikálására készül. 

A helyi sajtó szerint csütörtökön a törvényhozás nem tudta ratifikálni az oroszokkal kötött megállapodást a tiltakozások árnyékában, ám a tömeget ez sem állította meg, a tiltakozók most a szerződés teljes mértékű elvetését várják a képviselőktől.

A Nuzsnaja Gazeta a Telegramon azt írta, hogy az összecsapások egyre hevesebbek és félő, hogy vérontáshoz vezetnek.

A Radio Free Europe/Radio Liberty beszámolója szerint a régióban az elmúlt hetekben fokozódot a feszültség, mivel az ellenzék a régió és annak gazdasága feletti orosz dominancia végét követelik. Abházia és Dél-Oszétia az 1990-es évek elején, a Szovjetunió felbomlása után szakadt ki Georgia uralma alól.

A két tartomány függetlenségét Moszkva 2008-ban ismerte el, miután orosz csapatok megakadályozták, hogy a georgiai haderő visszafoglalja Dél-Oszétiát egy ötnapos, orosz győzelemmel végződő háborúban.

Noha a legtöbb ország továbbra is Georgia részeként tartja nyilván Abháziát, a tartomány gazdasága ezer szállal kötődik Oroszországhoz, sőt a közszolgák fizetését és az állami juttatásokat is Moszkva fizeti.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések