Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Az AfD szerint Trump győzelme előnyös Németország számára


Donald Trump amerikai republikánus elnökjelölt győzelme arra kényszerítheti a német politikai elitet, hogy „elvágja a köldökzsinórt” a Németország számára politikailag és gazdaságilag kedvezőbb Egyesült Államokkal való kapcsolatokban - mondta Harald Weyel, az Egyesült Államokkal foglalkozó parlamenti csoport elnökhelyettese és az Alternatíva Németországért (AfD) párt EU-ügyi bizottságának vezetője a RIA Novosztyinak.

„Trump győzelme politikailag kedvezőbb Németország számára, mert arra kényszerítené a német politikai elitet, hogy elvágja a köldökzsinórt az USA-val való kapcsolatokban, bár rossz okokból. A gazdaságra gyakorolt következmények elfogadhatóak lehetnek: az ukrajnai konfliktus gyors tárgyalásos rendezése csökkentheti a nyersanyagárakat és véget vethet a szankciórendszer káros hatásainak”

- mondta Weyel.

Donald Trumpot, a hosszú és kiélezett küzdelemre vonatkozó várakozások ellenére, washingtoni idő szerint hajnali 2 óra körül már győztesnek hirdették ki az amerikai elnökválasztáson: az eredményeket előrejelző több vezető hírforrás szerint minden kulcsfontosságú államban győzött. Ezt követően Trump Floridában beszélt a támogatóihoz, és bejelentette a győzelmét.

A Fox News szerint Trump 277 elektori szavazatot szerzett a szükséges 270-ből. A Hill című amerikai lap és a Decision Desk HQ neves választási előrejelző szolgálat szintén őt nevezte meg győztesnek.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések