Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Szijjártó Péter: Bekérettük a német nagykövetet a Külgazdasági és Külügyminisztériumba


„A nagykövet beszéde teljességgel elfogadhatatlan” – jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter.

A német egység napja alkalmából páros lábbal beleszállt az Orbán-kormányba a német nagykövet. „Jelenleg aggodalommal látjuk, hogy a magyar kormány ezt a tőkét, amely az Önöké is, egy teljesen bizonytalan célú és bizonytalan kimenetelű politikai fogadás tétjeként kockára teszi.

Ez a bizalom mostanában egyre jobban megrendül”

– fogalmazott Julia Gross nagykövet.

A nagykövet felhánytorgatta a soros EU-elnökségünk kezdetével egybeeső miniszterelnöki békemissziót, illetve „a Finnország és Svédország NATO-csatlakozása körüli színjátékot”. Azt is elmondta: feltételezi, hogy „Önökben, magyar választókban – teljesen mindegy, hogy milyen a politikai irányultságuk – egyre gyakrabban merül fel a kérdés: hogy szolgálja ez az én érdekemet, mennyiben teszi ez jobbá az életet Magyarországon”.

Szijjártó Péter is megszólalt

Németország budapesti nagykövete tegnapi beszédében hazánk szuverenitását sértő módon, súlyosan beavatkozott Magyarország belügyeibe”

– írta Facebook-oldalán Szijjártó Péter.

„A hazánkban szolgáló nagykövetektől minden esetben elvárjuk a tiszteletet, ezért a nagykövet beszéde teljességgel elfogadhatatlan. A nagykövetet délutánra bekérettük a Külgazdasági és Külügyminisztériumba” – fogalmazott a külgazdasági és külügyminiszter.


(Mandiner)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések