Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Manfred Weber: Orbán Viktornak nem békemissziói, hanem a háborút elnyújtó utazásai voltak

Kedden az Európai Parlament plenárisa előtt tartottak sajtótájékoztatót a képviselőcsoportok elnökei.

Az egykoron a Fideszt és a KDNP-t is sorai között tudó jobbközép-kereszténydemokrata Európai Néppárt (EPP) képviseletében Manfred Weber pártcsaládelnök és képviselőcsoport-elnök állt mikrofon elé, ahol az újságíróknak beszélt Orbán Viktor szerdai EP-beli meghallgatásáról is.

A bajor politikus a magyar soros elnökség programjáról tervezett szerdai vita kapcsán először is összehasonlította a legutóbbi, a 2011-es és az idei magyar soros elnökséget. Weber szerint míg 2011-ben a magyar soros elnökségnek teljes hozzáférése volt az Európai Tanácshoz és az Európai Bizottsághoz, valamint 44 magas rangú találkozót tartottak Budapesten, addig az idei soros elnökség kudarc szerinte.

2011-ben 103 jogalkotási dossziét zártak le. Az egy olyan Magyarország volt, amely ügyeket zár le, ami része az európai jogalkotásnak – emlékeztetett az EPP-elnök, aki ezután szót ejtett Orbán Viktor júliusi békemisszióiról is.

"Ma teljes kudarcot látunk.

Orbán nagy, történelmi küldetése, aminek célja az volt, hogy megvédjük a békét és az értékeinket, szeretném ismét hangsúlyozni, hogy Orbán Viktor útja Putyinhoz, a kínai és az amerikai vezetőkhöz egyáltalán nem egy békemisszió volt, hanem egy utazás, amely meghosszabbítaná a háború" 

– fogalmazta meg éles kritikáját Manfred Weber, aki ezután szolidaritását fejezte ki a magyar társadalom számára a Borisz ciklon következtében kialakult árvízhelyzet miatt, valamint hangsúlyozta, hogy tiszteli a magyar embereket, akik szerinte szeretnek az Európai Unió tagjai lenni.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések