Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Donald Trump azt mondta legutóbbi beszédében, hogy 4 hónapon belül kitörhet a harmadik világháború


A lehető legriasztóbb forgatókönyvvel riogatta támogatóit a volt elnök. 

Donald Trump legutóbbi beszédében azzal riogatta támogatóit, hogy akár négy hónapon belül is kitörhet a harmadik világháború. A republikánus elnökjelölt Kaliforniában folytatta kampányát, ahol a híres Coachella fesztivál helyszínén tartott nagygyűlést.

Az Index szerint Trump beszédében a migrációt és a növekvő bűnözési mutatókat emelte ki, mindezt a demokrata vezetés hibájának tulajdonítva. Kifejtette, szerinte a demokraták felelősek a bűnözési ráta drámai növekedéséért, és elhibázott külpolitikájuk hamarosan világháborúhoz vezethet: 

„Az az aggodalmam, hogy a kormányon lévő emberek miatt a következő három-négy hónapban világháborúba kerülünk”

A volt amerikai elnök ismételten ígéretet tett arra, hogy amennyiben visszatér a Fehér Házba, megoldást talál az ukrajnai konfliktusra, valamint véget vet a közel-keleti feszültségeknek – ezt már a Ria Novosztyi orosz állami hírügynökség emelte ki jelentésében.

A Los Angeles Times beszámolója szerint Trump Kalifornia államot disztópikus helynek nevezte, ahol „a gazdasági problémák súlyosan érintik a lakosságot”. Az Index rámutatott, Trump több túlzó kijelentést is tett, többek között azt, hogy Kaliforniában mindennap áramszünetek vannak.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések