Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

2025-ben adómentesen lehet felhasználni a nyugdíjpénztári megtakarításokat

Elkezdődött a társadalmi egyeztetés az önkéntes nyugdíjpénztárakban lévő pénzek lakáscélú felhasználhatóságáról. A Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint a javaslatban egy utólagos finanszírozású konstrukció szerepel.

Ennek keretében 2025-ben adómentesen, akár három alkalommal benyújtott számla ellenében lakásvásárlásra és felújításra egyaránt felhasználhatóvá válhat több mint egymillió pénztártag számára a hozamokból, állami adójóváírásból felhalmozódott megtakarítás.

Önkéntes alapon több mint egymillió pénztártag és családja részére nyílhat meg annak lehetősége, hogy a személyenként átlagosan több mint kétmillió forintos számlaállományát önkéntesen lakáscéllal felhasználják. Az erről szóló javaslat társadalmi egyeztetése hétfőn kezdődik meg – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.

A kormány kivételes lehetőségként engedélyezné lakáscélokra, vásárlásra, felújításra és hiteltörlesztésre is felhasználhatóvá tenni az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításokat.

Az átmeneti lehetőség vonatkozik az eddigiekben saját és munkaáltató-befizetésekre, valamint az ezekből elért hozamokra, illetve az állami adó-jóváírásból felhalmozódott megtakarításokat is érinti majd összességében – hangzott el egy szeptember végi konferencián. 

A tervezet értelmében

- a megtakarítások lakáscélú felhasználása extra, opcionális, azaz arról az érintett saját belátása szerint, szabad választása alapján dönthet,
- a megtakarítások felhasználására az érintetteknek 2025-ben átmenetileg, egy éves időtartamban van lehetőségük; 
- a lakáscélú felhasználás ebben az egy évben adómentesen vehető igénybe.

A javaslat lakáscélnak tekinti a hitelintézeti törvényben meghatározott lakáscélú hitel- vagy kölcsönszerződés törlesztésének, illetve önrészének támogatását, valamint a Magyarország területén fekvő lakások korszerűsítésének, felújításának támogatását. 

A lakáscélú felhasználhatóság feltétele, hogy a lakás vagy a pénztártag, vagy a házastársa, vagy gyermeke legalább részleges tulajdonában álljon, illetve a hitelszerződés ilyen ingatlan megszerzését célozza. 

A lakások korszerűsítésének, felújításának támogatása a javaslat értelmében meghatározott munkálatok, anyagok és eszközök után kibocsátott számlák, illetve szerződések utólagos elszámolásával történhet és akár három alkalommal is benyújthatók, így elősegítve a nagyobb összegű felújításokat, korszerűsítéseket is – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések