Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Szijjártó Péter szerint Pressman egy ellenzéki aktivista

„Az ő megnyilatkozásait ennek megfelelően kell értékelni” – tette hozzá a külügyminiszter.

David Pressman amerikai nagykövet nemrég arról beszélt, hogy Orbán Viktor moszkvai békemissziója csupán egy performansz volt, és nem biztos abban, hogy mások is követik ebben Orbánt.

Véleménye szerint Orbán nem a béke, hanem a megbékítés hírnöke, mivel számára is egyértelmű, hogy a háború Putyin döntésétől függően akár holnap véget érhetne. A megbékítés, vagyis „appeasement”, az a fogalom, amit korábban a náci Németország lecsendesítésére használtak. Pressman hangsúlyozta, hogy Magyarország az Egyesült Államok szövetségese és NATO-tag. Ezért elengedhetetlen, hogy a két ország hasonlóan gondolkodjon azokról a súlyos kérdésekről, amelyekkel szövetségesként szembe kell nézniük, például Putyin ukrajnai inváziójáról.

Budapesten az amerikai nagykövet egy ellenzéki aktivista, a magyar ellenzék egyik vezető szereplője, és az ő megnyilatkozásait ennek megfelelően kell értékelni

– reagált Szijjártó Péter David Pressman kijelentésére, majd a külgazdasági és külügyminiszter kiemelte, hogy amikor Giorgia Meloni azt mondta, hogy Kína megkerülhetetlen párbeszédpartner a mostani törékeny nemzetközi viszonyok közepette, akkor az ellenzéki aktivista úr nem szólt semmit.

„Vagy amikor Zelenszkij elnök felhívta Donald Trumpot, akkor se fejezte ki a rosszallását” – árulta el Szijjártó Péter.


Így azért nehéz mást gondolni minderről 🙂

Így azért nehéz mást gondolni minderről 🙂

Posted by Szijjártó Péter on Thursday, August 29, 2024

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések