Végtelen fegyveres erőszak és folyamatos tüntetések az USA-ban


Az elmúlt hétvégén volt az anyák napja, amelyen a gyerekek kifejezték hálájukat és szeretetüket édesanyjuk iránt, az Egyesült Államokban azonban sok anya számára az anyák napja fájdalmas emlékké vált a több helyen történt lövöldözések miatt, amelyekben 11-en, köztük egy kiskorút is meghaltakak, több tucat ember pedig megsebesült.


Május 13-án délután Philadelphiában egy 14 éves gyerek, Albany városban egy, este Louisville belvárosában egy, az arizonai Yuma belvárosában pedig 2 ember vesztette életét lövöldözésben. Május 14-én az albuquerque-i lövöldözésnek egy halálos áldozatta volt. Chicagóban május 12-étől 14-éig több mint tíz lövöldözés törént, amelyekben 5-en haltak meg.

Az elmúlt napokban az országban számos helyén tartottak fegyveres erőszak elleni akciókat.

Május 13-án a Georgia állambeli Atlantában több mint száz lakos vonult az utcára tiltakozásul a fegyveres erőszak ellen. A résztvevők „Az anyák valódi cselekvést követelnek” kitűzőt viseltek a ruhájukon, és „Tartsuk biztonságban a gyerekeket”, „A gyerekeket védjük, ne a fegyvert” feliratú táblákat tartottak fenn, követelve a kormánytól, hogy erősítse meg a fegyvertartás ellenőrzését.

„Anyák napján egyetlen dolgot szeretnék, hogy a gyerekeim biztonságban legyenek. A gyerekeim már három lövöldözésnek voltak tanúi, pedig még csak 7 és 4 évesek, elegem van ebből” – mondta az egyik tüntető.

Ugyanazon a napon a dél-karolinai Columbia városban egy édesanya, akinek 6 éves fia egy egy évvel ezelőtti lövöldözés áldozata lett, felvonulást szervezett a fegyverek elterjedése ellen.

Az anyák napján az Egyesült Államokban számos nonprofit szervezet is találkozóra hívta a fegyveres erőszak miatt gyermeküket elveszített anyákat, és virágot ajándékoztak nekik.

Az amerikai fegyveres erőszak rendkívül súlyos probléma, amely ritkán jelenik meg a világ más helyein. Egyes fegyvertulajdonosok azzal érvelnek, hogy az a társadalom, ahol mindenkinek van fegyvere, jól nevelt társadalom lesz. De a Washington Post május 15-ei cikke rámutatott, hogy ha mindenkinek van fegyvere, az nem vezet békés társadalomhoz.

Idén az Egyesült Államokban már több mint 15 ezer ember halt meg fegyverrel kapcsolatos incidensekben.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!