Nem sikerült a csoda - kiesett a Fradi az Európa Ligából

Az első mérkőzés 2-0-s veresége után a tartalékos Fradi ugyan nem volt képes a bravúrra, de az 50 ezres Fradi-tábor vastapssal búcsúztatta a kedvenceket.

A zöld-fehérek számára az elmúlt 48 év legfontosabb találkozója előtt (1975-ben a KEK-döntőig meneteltek Nyilasi Tiborék, a fináléban 3-0-ra kaptak ki a Dinamo Kijevtől) a Fradi elnöke, Kubatov Gábor a Fradi-sassal hangolt.

A klub korábbi vezetőedzője, az osztrák Peter Stöger pedig arra hívta fel a Leverkusen játékosainak figyelmét, hogy a csapatra pokoli hangulat vár majd Budapesten, hiszen a „magyar szurkolói kultúra egészen különleges”.

Ismert, hogy a Ferencváros keretében többen is sérüléssel bajlódnak, ráadásul a csapat a főpróbán 2-1-re kikapott a Groupama Arénában a Puskás Akadémiától, míg a német rivális a Werder Bremen otthonában nyert 3-2-re.

Tehát sok minden az FTC ellen szól, ám éppen a hasonló szituációkban szokott bekövetkezni a csoda, bízzunk abban, hogy a magyar rekordbajnok rácáfol a papírformára! Biztató: a Fradi utolsó négy hazai nemzetközi kupamérkőzésből hármat megnyert, és csak a Monaco ellen játszott döntetlent - az az egy pont éppen elég volt a csoportelsőséghez.

A két együttes a következő összeállításban kezdi az EL-nyolcaddöntőt, a találkozót a portugál Artur Soares Dias vezeti.

Második félidő

90' +2' -VÉGE! A végeredmény: FTC–Bayer Leverkusen 0-2, a Bayer 4-0-s összesítéssel nyerte meg a párharcot és jutott tovább a negyeddöntőbe. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90' +2' - A rendes játékidő véget ért, két perc a hosszabbítás.

90' - Marquinhos helyére Lisztes Krisztián, Ryan Mmaee helyett pedig Nikolai Baden Frederiksen állt be.

90' - Jó szögből végezhettünk el szabadrúgást, a beadást követően azonban nem sikerült a kapura fejelni a labdát.

86' - Az ötödik cseréjét is végrehajtotta a Bayer Leverkusen trénere, Xabi Alonso.

81' - Kettőt cseréltek a németek.

81' - Amine Adli góljával 2-0-ra vezet a Bayer. Összesítésben 4-0 az állás a németek javára.

78' - Amer Gojak helyére egy ifjú labdarúgó, Manner Balázs állt be!

Manner Balázs 2005. április 26-án született, amikor nem az UEFA Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján szereple, akkor az NB III-ban szereplő FTC II-ben és U19-es együttesünkben játszik.

71' - Myenty Abena fejelt a kapura közelről, de a Bayer kapusának nem kellett védenie.

70' - Kettős cserét hajtott végre a Bayer Leverkusen.

63' - Szögletet harcolt ki a Ferencváros. Úgy tűnt, ebből nem tudunk gólhelyzetet teremteni, ám a támadás végén Amer Gojak lőtt ballal - a kapus védeni tudott.

A közvetítés támogatója:

57'- Német kapufa! Az elmúlt néhány perc egyértelműen a Leverkusené.

56' -
Dibusz Dénes óriási védés árán óvta meg a kapunkat a második góltól!

55'
- Újabb Bayer-szöglet jön...

52'
- Bayer-gól, de érvénytelen - les volt, marad a 0-1 (összesítésben 0-3).

51'
- Szögletet végezhettek el a vendégek, ám ezt követően sikerült felszabadítanunk.

46' - FTC–Bayer Leverkusen: a vendégcsapat 1-0-s vezetésénél elkezdődött a második félidő! Ezúttal a németek kezdtek. A szünetben egyik vezetőedző sem cserélt.

Első félidő

45' +1' - Vége az első játékrésznek! Félidőben: FTC–Bayer Leverkusen 0-1.

45' - Az első félidő hosszabbítása egy perc.

40'- Sztanyiszlav Csercseszovot sárga lappal figyelmeztette a játékvezető.

50.675 néző követi az eseményeket a Puskás Arénában.

38' - Adama Traoré megpattanó lövése a kapufán csattant! Nincs szerencsénk se.

33' - A Bayer sarokrúgása után Dibusz Dénes ölében landolt a labda.

32' - Eldar Civic mentett egy érkező Bayer-játékos elől, szöglet a vendégeknek.

31' - A Bayer játékosai a tizenhatosunkon belül is ügyesen cseleztek, passzolgattak, végül lövésig jutottak, de Dibusz Dénes védeni tudott.

28' - Ryan Mmaee lőtt kapura kissé jobbról, messzebbről - nem találta el a kaput!

24' - Vécsei Bálint lőtt kapura távolról, de célt tévesztett.

23' - Amer Gojak ziccerben, jobbal a kivetődő kapusba lőtt. Nagy helyzet volt.

19' - A vendégcsapat blokkja után szögletet végezhet el a Ferencváros! A sarokrúgás után Ryan Mmaee próbálkozott lövéssel, de nem járt sikerrel - felszabadult a németek kapuja.

Négy csapat már a 18.45-kor kezdődő visszavágók után biztosította helyét az UEL legjobb nyolc gárdája között: negyeddöntős a Sevilla, a Feyenoord, a Juventus és a Manchester United is.

13' - Henry Wingo nem tudta folytatni, Marquinhos állt be a helyére.

12' - A vendégcsapat szöglete után felszabadult a kapunk.

Minden, még versenyben lévő csapat oda vágyik, ahol most a Fradi és a Bayer Leverkusen vív egymással, a Puskás Arénában rendezik ugyanis majd az UEFA Európa Liga idei döntőjét.

8' - Eldar Civic lőtt kapura messzebbről - nem talált!

4' - Sajnos máris vezet a Bayer Leverkusen, Moussa Diaby talált a kapunkba. Ezzel összesítésben 3-0-ra vezet a német együttes.

1' - FTC–Bayer Leverkusen: elkezdődött a mérkőzés! A Ferencváros indította útjára a labdát.  A mérkőzés játékvezetője a portugál Artur Dias. A vendégcsapat piros mezben és fekete nadrágban, míg a Ferencváros zöld-fehér csíkos szerelésben lépett pályára.

20.56 - Egész stadion kitöltő koreográfiával rukkolt elő a Ferencváros szurkolótábora. Fantasztikus volt!