Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Ujhelyi István: „Gatya állapotban van az ellenzék”


– Az unióból való kilépés kérdése mértékadó fideszes képviselő szájából nem hangzott el – emelte ki Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője a Tranziton a Hír TV tudósítása szerint

A vele vitázó Ujhelyi István, az MSZP EP-képviselője az Európai Unió jövőjéről szóló vitában példaként hozta Varga Mihály és Kövér László korábbi kijelentéseit, akik szerinte vitatták Magyarország helyét az unióban.

A Hír TV tudósítása kiemelte: Deutsch szerint fontos kérdés, hogy a 21. században, amikor Magyarország előrelépésén gondolkodnak, Magyarország és az Európai Unió viszonyáról hogyan gondolkodunk. 

Azzal folytatta: fontos, hogy azt az iskolát követjük-e, amelynek követője Ujhelyi István is, hogy merjünk kicsik lenni, miközben Deutsch szerint a magyar szuverenitás megtartása szempontjából szabad gondolkodni. Szerinte Ujhelyi kritikátlan Brüsszellel szemben. 

Az MSZP EP-képviselője azt válaszolta: kifejezetten azon az oldalon van, hogy Magyarország lépje túl a határait, ami nem ellentétes azzal, hogy ezt az Európai Unió berkein belül látja megvalósíthatónak.

Az eseményen Ujhelyi István a magyarországi balliberális összefogás pártjairól szólva kitért arra is, hogy szerinte

gatya állapotban van az ellenzék.

 Az MSZP-s európai parlamenti képviselő hozzátette: szeretné megérteni a jobboldalt, mert hárommillió ember szavazott a Fideszre. Arról ugyanakkor még nem döntött, indul-e a 2024-es EP-választáson.



Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések