Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

22 ezer bűnöző él szabadon Angliában a rendőrség túlterheltsége miatt, egyikük januárban Dubaiban bulizott


Vannak köztük gyilkossággal, nemi erőszakkal, súlyos testi sértéssel vádolt emberek is.

Angliában több mint 22 000 bűnöző él szabadlábon, és ehhez csupán annyit kellett tenniük, hogy nem tettek eleget a bírósági idézésnek. Vannak köztük gyilkossággal, nemi erőszakkal, súlyos testi sértéssel vádoltak is, írja a Daily Mail.

A lap szerint sokan közülük az általuk megadott címen laknak, de a rendőrség nem győzi a munkát, ezért maradhatnak szabadlábon. 

Az elkövetők tudják, mennyire leterheltek a rendőrök, így megtehetik, hogy semmibe veszik az igazságszolgáltatás rendszerét, tudva-tudván, hogy megúszhatják. A bűntető igazságszolgáltatásunkban káosz uralkodik, minden szinten.

– nyilatkozta a lapnak egy nyugdíjba vonult rendőr, aki 31 éven át szolgált Londonban.

Van olyan vádlott, aki 1980 óta nem tesz eleget a bírósági felszólításnak. Egy híres rapper pedig januárban a Manchester United két sztárjával, Marcus Rashforddal és Jesse Lingarddal bulizott együtt Dubaiban. Őt november óta keresi a rendőrség, mert nem jelent meg a bíróságon, ahol betöréssel és testi sértéssel vádolják.

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések