Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Az Orbán Viktorról írt ízléstelen bejegyzése miatt felfüggesztették az osztrák közmédia vezetőjét


Osztrák sajtóértesülések szerint Karl Pachner már nem tér vissza a beosztásába.

Felfüggesztették tisztségéből Karl Pachnert, az Osztrák Közszolgálati Rádió és Televízió (ORF) egyik vezetőjét, aki a közösségi médiában közzétett ízléstelen bejegyzésében Orbán Viktor esetleges haláláról írt – jelentette az osztrák Kronen Zeitung és a Die Presse.

Már nem tér vissza

Pachnert, aki az ORF online tartalomszolgáltatásáért felelős igazgató, először figyelmeztetésben részesítették, majd – mint a Kronen Zeitung írja – további intézkedésig felfüggesztették. A lap információi szerint az igazgató már nem tér vissza a beosztásába.

A Die Presse szerint a felfüggesztés saját kérésére történt.
    

Az ORF főigazgatója „magán-bejegyzésnek” minősítette Pachner mondatait

Karl Pachner szerda este tett közzé egy Facebook-bejegyzést, amelyben arról írt, hogy „tisztességes dolog lenne”, ha a magyar kormányfő szívinfarktust kapna. Noha a bejegyzést azóta törölték, az osztrák közmédia vezetőjét több oldalról is bírálat érte. Az ORF főigazgatója, Roland Weissmann pénteken elmondta, ez volt az „utolsó figyelmeztetése” Pachnernek, akit azonban, a Kronen Zeitung és a Die Presse osztrák napilapok hírportáljainak értesülései szerint,

végül pénteken felfüggesztették vezetői beosztásából. 

Az ORF főigazgatója pénteken sajtóközleményben fejezte ki sajnálkozását az ügy miatt, s egyben „magán-bejegyzésnek” minősítette Pachner mondatait.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések