Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Oroszország elutasította a húsvéti tűzszünetet


A Kreml elutasította a Kijevben annyira remélt húsvéti tűzszünetet.


Nem lesz semmi Antonio Guterres ENSZ-főtitkár kezdeményezéséből, aki az e hét végén esedékes ortodox húsvét alkalmából 4 napos fegyvernyugvást javasolt az orosz–ukrán háborúban küzdő feleknek.

Az oroszok az Ukrajinszka Pravda híre szerint azzal reagáltak, hogy ez csak lehetőséget nyújtana a kijevi nacionalistáknak és radikálisoknak arra, hogy átcsoportosítsák erőiket, illetve további provokációkat készítsenek elő, és hamis híreket konstruáljanak az orosz hadsereg tevékenységéről.

A Kreml döntése arra utal, hogy a különleges katonai művelet során Oroszország nem fog engedményeket tenni Ukrajnának az ukrán fegyveres erők donbásszi csoportosítását illetően.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések