Még az érem sem jött össze Novak Djokovicsnak Tokióban

Még az éremszerzés sem jött össze férfi egyesben Novak Djokovicsnak a tokiói olimpián, mivel a harmadik helyért vívott mérkőzésen három szettben kikapott a spanyol Pablo Carrenótól.

Az olimpia egyik legnagyobb meglepetését jelentette, hogy az Australian Openen, a Roland Garroson és Wimbledonban is győztes Novak Djokovics az elődöntőben

A bronzmérkőzésen a világranglistán 11. helyen álló Pablo Carrenóval csapott össze, és bár a spanyol első két adogatásánál egyaránt bréklabdához jutott, élni a három esély egyikével sem tudott, míg ellenfele ezt követően rögvest sikerrel járt.

Djokovics két szettpontot is hárított 5:3-as hátrányánál, majd fogadóként két labdája is volt az egyenlítéshez, de ezekkel nem tudott élni, így a spanyolé lett az első szett

A második felvonásban senki sem jutott fogadóponthoz, a rövidítés első szerváját rögvest elbukta a szerb, és bár a következő négy labdamenet az övé lett (4–1), innen gyorsan egyenlített Carreno, és fogadóként meccslabdához jutott (5–6). Djokovics azonban nem adta fel, két remek adogatással fordított, spanyol riválisa széles ütésével pedig egyenlített

Ebből nem tudott előnyt kovácsolni, újabb brékesélyt hagyott ki, majd elveszítette az adogatását, Carreno pedig gyorsan ellépett 3:0-ra – törött is a szerb ütője.

Ezután már hiába hozta az adogatásait, mivel a meccs során egyszer sem tudott brékelni, így nem volt esélye a visszakapaszkodásra – bár Carrenónak összesen hat meccslabdára volt szüksége a győzelemhez

A 2008-ban, Pekingben harmadik helyezett Djokovics számára egy érem azért még összejöhet Tokióban, Nina Sztojanovics oldalán vegyes párosban játszik a bronzért Ashleigh Barty és John Peers kettőse ellen.

TOKIÓ 2020 - TENISZ
FÉRFI EGYES, BRONZMÉRKŐZÉS

NŐI PÁROS, BRONZMÉRKŐZÉS

Laura Pigossi, Luisa Stefani (brazil)–Veronyika Kugyermetova, Jelena Vesznyina (orosz) 4:6, 6:4, 11–9 – döntő rövidítés