Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Kiakadt a TASZ: a pedofilellenes törvény miatt megérett a helyzet a polgári engedetlenségre


Jogi segítséget ajánlanak azoknak, akik engedetlenséggel tiltakoznak a „hazug és igazságtalan” törvény ellen.


Két törvényt szavazott meg egyetlen jogszabályba sűrítve a parlament kedden – írja a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) a Facebook-oldalán. Az egyik a pedofilok elleni fellépést segíti, és így hiányosságai ellenére is a gyerekek védelmét tűzi ki célul a jogvédők szerint. Nem így a másik, amiről ezt írják:

A másik, LMBTQI-ellenes törvény viszont hazug, mert a gyermekek védelmére hivatkozva éppen, hogy gyerekek, fiatalok és felnőttek testi és lelki egészségét veszélyezteti. Így mossa össze a kormány az erőszakot a szeretettel.


A homofóbtörvény az egyenlő emberi méltóságot alapjaiban kérdőjelezi meg a TASZ szerint. Erről bővebben írnak abban a nyílt levélben is, amit mostanra húsz civil szervezet is aláírt.

A TASZ szerint ez a törvény olyan szinten hazug és igazságtalan, hogy ettől, mint fogalmaznak:

alkotmányosan indokolható a szabályok tudatos, felvállalt megszegésével járó ellenállás is.


Azok számára, akik az erőszakmentes polgári ellenállás útját választják, jogi segítséget ajánl a TASZ, valamint közzétettek egy útmutatót is.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések