Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Tovább csökkent a lélegeztetőgépen lévők száma

Közelít a négymillióhoz a beoltottak száma, eddig 3,87 millióan kapták meg a koronavírus elleni vakcinát – számolt be róla pénteken a Koronavírus.gov.hu.

Mint írták, 1,822 millió fő már a második oltását is megkapta. A legfrissebb pandémiás adatokat is ismertették, amelyek szerint.

👉 2584 az új fertőzöttek száma, s 186 többségében idős, krónikus beteg hunyt el.


A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg már több mint félmillióan vannak túl a Covid–19-en, az aktív fertőzöttek száma pedig 246 ezer főre csökkent.

👉 Kórházban 5554 koronavírusos beteget ápolnak, akik közül egyre kevesebben – jelenleg 662-en – vannak lélegeztetőgépen.


Közölték: ma újabb vakcinaszállítmány várható, folyamatosan zajlik az oltás, az online időpontfoglaló pedig továbbra is nyitva van, így a regisztráltak az interneten is foglalhatnak időpontot a kórházi oltópontokra. Emlékeztettek: a magyar lakosság 39 százaléka már megkapta a vakcinát, szemben az Európai Unió 22 százalékos átlagával.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések