A DK-s Arató Gergely arról beszélt, hogy a kormánynak fogalma sincs arról, hogyan kell az oltási kampányt megszervezni, a pánikkormányzás oltási káoszt hozott létre – vélekedett. Csak Magyarországon fordul elő, hogy krónikus beteg idős emberek nem kaptak oltást, szemben a focistákkal – vélekedett.
Válaszában Orbán Viktor arról beszélt, hogy az ő igazságérzetét az bántja, hogy Brüsszelből nem érkeznek meg a kifizetett vakcinák. Brüsszel rendeli a vakcinát, szállítja le és osztja szét – mondta a miniszterelnök.
👉 – Nem az oltás nincs megszervezve, hanem nincs elegendő vakcina, ezért halad lassan az oltás
– mondta Orbán Viktor, és emlékeztetett, hogy az Astra Zeneca félmillió adaggal kevesebbet szállít majd. A miniszterelnök arról is beszélt, az EU nem engedi nyilvánosságra hozni a vakcinaszerződéseket, azért nincs vakcina, mert rossz szerződéseket kötött az EU – mondta a miniszterelnök. Hozzátette:
👉 nem a kormányt kellene támadnia Arató Gergelynek, hanem brüsszeli barátait.
Arató Gergely erre azt mondta, legyen férfi a miniszterelnök, ha már államférfi nem tud lenni. Ne bújjon Brüsszel és az ellenzék mögé. Azt is mondta, hogy tízmillióval több Pfizer-vakcina érkezik és 600 ezer vakcina áll a raktárakban.
A miniszterelnök elmondta, a szakemberek dönthetik csak el, hogy egy második vakcinát eloltsanak vagy tartsák a raktárban. Szakmai döntés, hogy ezeket nem első oltásként adják be. – Egy kis jóindulat kellene, és ön is átlátná ezt – mondta a miniszterelnök, és emlékeztetett:
👉 Európában a második helyen vagyunk az átoltottság terén.
Orbán Viktor ismét regisztrációra kérte az embereket.
0 Megjegyzések