A magyar orvosok élen járnak a módszer alkalmazásában
Kezdeményezte a vérrögoldó kezelést a kiemelt Covid-ellátó centrumokban Kásler Miklós. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) vezetője a közösségi médiában feltöltött videójában rámutatott:
a koronavírusos megbetegedés okozta halálozás egyik oka a vér fokozott alvadékonysága.
– Az adatok azt is igazolják, hogy az érelzáródást okozó vérrögök feloldása, az úgynevezett fibrinolízis képessége csökken a szervezetben, és ez a folyamat játszódik le a halált vagy súlyos szövődményeket okozó tüdőembóliák nagy részében is – magyarázta. A miniszter közölte azt is:
orvosaink a világon az elsők között – már a járvány első hullámában is –, sikeresen kezdték meg a véralvadásgátló készítmények, különböző heparinszármazékok alkalmazását a vérrögképződés megelőzésére, illetve kivédésére.
Kásler Miklós azt is hangsúlyozta, hogy szigorúan ellenőrzött körülmények között kezdeményezte az említett vérrögoldó oldó kezelést a kiemelt Covid-ellátó centrumokban. – Ettől a kezeléstől azt várjuk, hogy a lélegeztetett betegek halálozása csökkenjen, a Covid-fertőzés utáni keringési és légzési elégtelenséget pedig elkerüljük – tette hozzá a tárcavezető.
0 Megjegyzések