Újabb versenyen indult el a létrán felfelé a Hajdúszoboszló SE teniszezője

Bondár Anna újabb versenyen indult el a létrán felfelé, ezúttal Potchefstroomban.

A múlt héten egy 25 ezer dollár összdíjazású dél-afrikai ITF–versenyen ért el 2. helyezést Bondár Anna. Ezen a héten ugyanott küzd az akár még jobb eredmény eléréséért. Céljait tekintve nem halad rosszul a 23 éves tehetség.

Az első körben legyőzte a spanyol Guerrero Alvarezt 6:3, 4:6, 7:5-re. Az első játszmában nagyon hamar sikerült elvennie ellenfele adogatását a magyar hölgynek, ennek köszönhette vezetését.

A második szettre feljavult a spanyol játéka, ez pedig azt eredményezte, hogy még ha nehezen is, de behúzta Guerrero Alvarez a játszmát, s kiegyenlített.

A döntőszettben Anna nagyon összeszedetten teniszezett, s bár nagy csatát hozott a 3. etap, végül a szoboszlói sportoló örülhetett.

Csütörtökön újabb megmérettetés vár Bondárra, akinek a második körös mérkőzése következik, ellenfélként a liechtensteini Kathinka von Deichmann vár rá.

Világranglista-helyezésüket nézve nagyjából azonos szinten vannak, de egyértelműen a magyar lány van jobb formában.