Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Halász Bence a világ idei legjobb eredményét érte el a Dobó SE versenysorozatának utolsó állomásán

A világbajnoki és EB-bronzérmes atléta Mihajlo Konan februári eredményét szárnyalta túl, és ezzel vezeti az idei világranglistát.

A koronavírus-helyzet miatt meglehetősen elhúzódott a Dobó SE hagyományos téli dobóverseny-sorozata.

A szombathelyi atléták felkészülését is jelentősen átírta a kialakult helyzet, és az ezzel kapcsolatos korlátozások, de a kényszerszünet után amint lehetőség adódott, újra visszatértek a versenyzők a dobókörbe és összemérhették tudásukat.

A versenysorozat utolsó, szombati versenynapján egészen kiváló eredmények születtek, Halász Bence például a világ idei legjobb eredményével rukkolt elő 78.86 méteres eredményével.

A fiatal szombathelyi VB-bronzérmes Halász Bencének ez volt élete második legnagyobb dobása, ennél csak egyszer tudta messzebbre dobni a szert, méghozzá két éve, amikor 79.75 méterrel egyéni csúcsot ért el.

Németh Zsolt, a Dobó SE mesteredzője úgy nyilatkozott, az időjárási körülmények a két héttel ezelőtti állomással ellentétben most kedveztek a versenyzőknek, ami az eredményeken is meglátszott. Két országos csúcs is született a versenyen, aminek különlegessége, hogy mind a kettő nehézkalapáccsal született.

A férfiaknál Halász Bence a saját országos csúcsát javította meg, míg a nőknél Gyurátz Réka Dívós Katalin 16 évvel ezelőtti eredményét adta át a múltnak. Gyurátz Réka egyébként nem csak a nehézkalapáccsal remekelt, versenykalapáccsal ugyanis idén először sikerült átdobnia a 70 métert.

A verseny színvonalát mutatta az is, hogy a kalapácsvetés két második helyezettje, Rába Dániel és Németh Zsanett szintén egyéni csúcsot tudott dobni.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések