
A Salgótarjáni Járási Ügyészség egy 32 éves férfi és 42 éves társa ellen emelt vádat, akik – gyógyító szolgáltatás ígérve – 98 ezer forintot csaltak ki egy sértettől.
Bóna Gyula megyei főügyész elmondta: a 32 éves vádlott gyógyító médiumként hirdette magát tavaly júliusban egy közösségi oldalon. Egy 64 éves ember felvette velük a kapcsolatot, akinek azt ígérték, meg tudják gyógyítani távol lévő lányát. A „távgyógyításért" három alkalommal kaptak pénzt, összesen 98 ezer forintot.
Az elsőrendű vádlott nem rendelkezett képzettséggel, és nem szerepel az egészségügyi dolgozók nyilvántartásában sem, így egészségügyi, és közte természetgyógyászati tevékenység önálló végzésére nem volt jogosult, amivel a társa is tisztában volt.
A két, büntetett előéletű vádlott ellen az ügyészség társtettesként elkövetett csalás vétsége miatt emelt vádat.
További hírek:
- A szeme láttára halt meg: koronavírusban elhunyt nagyapja holttestével élhetett együtt napokig egy kisfiú
- Koronavírusos beteget találtak a Wizz Air egyik járatán! Napokig volt Romániában a fertőzött, utólag derült ki, hogy elkapta a vírust
- Nagy a pánik: vészhelyzetet hirdettek a koronavírus miatt San Franciscóban
- Nagyon rossz hír érkezett a koronavírus elleni vakcináról
- Friss információk érkeztek a németországi gázolásról: továbbra sem tudni, miért hajtott a tömegbe a 29 éves férfi
0 Megjegyzések