Seria A: utolsó perces góllal nyert a Milan (videó)

Fordulatos mérkőzésen végül a három pontot otthon tudta tartani a Milan az Udinese ellen.

Tavaly egyszer sem tudott nyerni a Milan az Udinese ellen, s most is közel álltak ehhez. Jobban kezdtek a vendégek, akik Donnarumma hibáját kihasználva korán vezetést szereztek (0-1). Az első félidő több gólt már nem hozott, így a Milan hátrányból várhatta a második játékrészt.

A frissen beállt Rebicnek nem kellett sok idő az egyenlítéshez, pazar támadás végén ő fejezte be a támadást (1-1). A fordítás is összejött a Milannak a 72. percben. A hazaiak szögletét még ki tudták fejelni a vendégek, de a labdát Hernandez várta 25 méterre a kaputól, s kapásból, hatalmas erővel bombázta azt vissza (2-1). Nem volt azonban még vége a mérkőzésnek, Lasagna fejesével egyenlítettek a hazaiak (2-2), amivel úgy tűnt, hogy ezúttal sem fog nyerni a Milan az Udinese ellen. Ám a 90+3. percben Rebic ismét bevette a vendégek kapuját (3-2), ezzel pedig győzelemhez juttatta csapatát.

A két együttes a mai eredménynek köszönhetően négy pontra távolodott egy egymástól, a Milan pedig egy pontra került az Európa Ligát érő hatodik helytől (igaz, a Cagliarinak még hátravan a mérkőzése a fordulóból).

Serie A, 20. forduló

Milan-Udinese 3-2 (Rebic 48., 90+3., Hernandez 72., ill. Larsen 6., Lasagna 85.)

korábban
Lazio–Sampdoria 5-1 (Caicedo 7., Immobile 17. – büntetőből, 20., 65. – büntetőből, Bastos 54., illetve Linetty 70.)
Sassuolo–Torino 2-1 (Boga 61., Berardi 73., illetve Locatelli – öngól 20.)
Napoli–Fiorentina 0-2 (Chiesa 26., Vlahovic 74.)