Férfi kézilabda EHF Kupa - Konstancában nyert a Csurgó

Két góllal győzött a Csurgó a romániai Konstancában a férfi kézilabda EHF Kupa selejtezőjének második fordulójában, a párharc szombati, első mérkőzésén.
Eredmény:
Dobrogea Sud Constanta (román)-Csurgói KK 22-24 (9-12)

A hazaiak az első félidőben 2-1-nél vezettek utoljára, mivel a somogyiak remek játékkal fordítottak, sőt, 11-4-re elhúztak. A folytatásban a román csapat támadott és védekezett hatékonyabban, és a szünetig sikerült felzárkóznia (9-12).

A második felvonásban tovább csökkentette hátrányát a Constanta, amely 19-18-nál megint vezetett, ám erre a Csurgó egy 6-1-es szériával reagált, s ezzel eldöntötte a meccset.

A vendégek legeredményesebb játékosa Hanusz Egon volt öt góllal, Nagy Szabolcs négyszer talált be.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Csurgón.

A Tatabánya és a Balatonfüred a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik a mezőnyhöz.