Kajak-kenu-vb - Lucz Dóra hatodik lett 200-on, lemaradt a kvótáról

Lucz Dóra hatodik helyen végzett kajak egyes 200 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, így éppen lemaradt a tokiói kvótáról, amely az első öt helyezettnek járt.
 Az UTE 24 éves versenyzője jól kapta el a rajtot a szombati döntőben, a táv közepe és vége is jól sikerült neki, ezzel együtt végül néhány centivel - egészen pontosan 19 századmásodperccel - lemaradva az ötödikként beérő ukrán riválistól, hatodikként zárt.

"Jobb lenne, ha összejött volna a kvóta, de így is örülhetek a hatodik helynek. Sikerült a maximumot kihozni magamból, ez jó alap a pótkvalifikációra" - nyilatkozott a parton a tavalyi vb-n 14. Lucz Dóra, aki a jövő évi versenyeken még kiharcolhatja az országnak az ötkarikás indulási jogot.

A számot - ahogy a 2011-es szegedi vb óta minden világbajnokságot és olimpiát - az új-zélandi Lisa Carrington nyerte, a lengyel Marta Walczykiewicz lett a második, a dán Emma Aastrand Jörgensen pedig a harmadik.

A Lucz-család pénteken sikert ünnepelhetett, ugyanis Dóra testvére, Anna Kiss Blankával párosban újoncként bronzérmet szerzett 200 méteren.