Tőzsde - Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai piacok

Csökkenéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok csütörtökön a politikai bizonytalanságok, valamint a kínai gazdasági növekedés lassulást övező aggodalmak felerősödése miatt. 
Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 29 ponttal, a frankfurti DAX-30 index 42 ponttal, a párizsi CAC-40 index pedig 20 ponttal csökkenhet a nyitásban. 

Bár az Egyesült Államokból a vártnál jobb vállalati beszámolók érkeztek, és a várakozásoknak megfelelően bizalmat szavazott a brit kormánynak szerdán a londoni alsóház, a piaci szereplők figyelme ismét Kínára irányul. Arra várnak, hogy a pekingi kormány cselekedjen, elismerve valamiképpen, hogy a növekedést lassulás és kockázatok fenyegetik, nemcsak az amerikai-kínai kereskedelmi háború, hanem a hatalmas adósságállomány miatt is. 

Nagy-Britanniában a miniszterelnök személyes konzultációt javasolt az összes ellenzéki párt vezetőinek a Brexit-folyamat további menetéről. Theresa May már előző este, a Brexit-megállapodás szavazásán elszenvedett súlyos vereség és a bizalmatlansági indítvány beterjesztése után közölte: ha kormánya szerdán bizalmat kap, ő egyeztetéseket kezd pártbeli kollégáival, a Demokratikus Unionista Párttal és más frakciók vezető képviselőivel annak megállapítására, hogy mire lenne szükség a Brexit-megállapodás alsóházi elfogadtatásának biztosításához.

Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin vegyesen alakultak az indexek csütörtökön.

Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 0,22 százalékos mínuszban zárt. Az ausztráliai S&P/ASX 200 viszont 0,26 százalékos, a dél-koreai Kospi 0,05 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A sanghaji irányadó index 0,42 százalékos mínuszban zárt, míg a hongkongi Hang Seng 0,39 százalékos mínuszban állt a záráshoz közeledve. Ugyanekkor Szingapúrban 0,46 százalékos veszteséget, Mumbaiban viszont 0,03 százalékos nyereséget mutatott a vezető tőzsdeindex. 

A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 0,14 százalékkal 494,20 pontra esett. 

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára két nyereséges nap után csökkenésre váltott. 

A márciusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,42 százalékos mínuszban, 61,06 dolláron, a februári szállítású WTI pedig 0,55 százalékos veszteségben, 52,02 dolláron forgott csütörtök reggel az ázsiai kereskedésben.

Szerdán London kivételével emelkedéssel zártak a főbb európai tőzsdeindexek. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,47 százalékkal, 6862,68 pontra csökkent, ami alapvetően az angol font erősödésének következménye. A frankfurti DAX-index 0,36 százalékkal, 10 931,24 pontra, a párizsi CAC-40 index pedig 0,51 százalékkal, 4810,74 pontra kúszott fel. A páneurópai mutatók közül a Stoxx Europe 600 0,54 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,39 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 mutató 0,30 százalékkal ment feljebb.
(MTI)

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi

Cikk alatti hirdetés

Támogassa munkánkat!