A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Serie A: szoros mérkőzésen szenvedett egy gólos vereséget az AC Milan

Hiába kezdte jobban a Fiorentina elleni rangadóját az AC Milan elvesztette azt a piros-fekete együttes az olasz élvonal 17. fordulójában.

AC Milan-Fiorentina 0-1 (0-0)

A hazaiak már a 18. percben vezetést szerezhettek volna Hakan Calhanoglu révén, azonban a török légiós a kapu mellé lőtt. A korábban Németországban futballozó támadó még a 44. percben is előnyhöz juttathatta volna csapatát, viszont az egyik védőről lepattant a lövése, így 0-0-s döntetlennel vonultak szünetre a felek.

A fordulást követően továbbra is az AC Milan alakított ki több helyzetet, de a 73. percben Federico Chiesa nagyszerű cselsorozatát követően a Fiorentina tudta megszerezni az előnyt.

Végül a házigazdáknak nem sikerült egyenlíteniük, így a violáknak 1-0-ra sikerült legyőzniük a milánóiakat.

Napoli-Spal 1-0 (1-0)

Nagyszerűen indította az összecsapást a Napoli, hiszen már a 12. percben gólt szerzett a Dél-olaszországi együttes, viszont Lorenzo Insigne találatát les miatt érvénytelenítették. Ennek ellenére az esélyesebb hazaiak még a félidő vége előtt Dries Mertens szögletét követően megszerezték a vezetést Raul Albiol fejesgóljával.

A fordulást követően mindkét csapatnak sikerült kisebb-nagyobb helyzeteket kidolgozni, ám újabb gól nem született így 1-0-s győzelmével tovább üldözi a Juventust a Napoli.

Serie A, 17. forduló

AC Milan-Fiorentina 0-1 (Chiesa 73.)
Empoli-Sampdoria 2-4 (Pasqual 11.- büntető, Caputo 75., illetve Ramirez 41., Quagliarella 69., Caprari 87., 90+1.)
Genoa-Atalanta 3-1 (Toloi 45+6.- öngól, Lazovic 67., Piatek 88., illetve Zapata 55.- büntető)
Napoli-Spal 1-0 (Albiol 45+1.)
Sassuolo-Torino 1-1 (Brignola 90+2., illetve Belotti 55.)
Udinese-Frosinone 1-1 (Mandragora 32., illetve Ciano 61.- büntető)

korábban:
Lazio-Cagliari 3-1 (Milinkovic-Savic 12., Acerbi 23., Lulic 67., illetve Joao Pedro 90+3.- büntető)