A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Női kézilabda Eb - Magabiztos német siker a spanyolok ellen

A német női kézilabda-válogatott hat góllal legyőzte a spanyol csapatot a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, pénteken.
Carlos Viver spanyol szövetségi kapitánynak már a hetedik percben időt kellett kérnie, mert a németek remekül kezdtek (4-1). A folytatásban sem változott a játék képe, és mivel Dinah Eckerle kapus remek teljesítménye miatt kilenc percig nem kapott gólt a német csapat, tulajdonképpen már a szünet előtt eldőlt a meccs (13-6).

A második felvonásban némileg felzárkóztak a spanyolok, de az egyenlítésre nem volt esélyük.

Nerea Pena, a Ferencváros spanyol játékosa nyolc lövésből csak egy gólt szerzett, a Siófok KC jobbátlövője, Mireya González Álvarez hat kísérletből kétszer volt eredményes.